Ziraat Mühendisi ve Veteriner Hekim Atamalarıyla İlgili Açıklama

d043f7e2d4ea57314801895bd0d3d0a5_539896jpg_610x375
Maliye Bakanı Naci Ağdal ziraat mühendisi ve veteriner hekim atamalarıyla ilgili açıklamada bulundu. Bu açıklamada “Özellikle ziraat mühendisi ve veteriner arkadaşlarımızla ilgili talepler konusunda üç bakan çalışma yapıyoruz. İnşallah en kısa zamanda onu da bitireceğiz.” dedi. Burada özellikle ifadesinin kullanılması ziraat mühendisi ve veteriner atamalarının sayıca daha üstün olacağını mı gösteriyor ileriki günlerde göreceğiz.

Maliye Bakanı Naci Ağdal tarımsal ürünlerin üretimden tüketime gelinceye kadar geçtiği aşamaların kontrolünün sağlanması ve haksız kazanç olan yerlerde gerekli çalışmaların yapılarak bunun engellenmesi üzerine çalıştıklarını belirtti. Sayın Bakan ayrıca ” Özellikle enflasyon üzerinde baskı oluşturan haksız rekabet uygulamalarına son vermeyi planlıyoruz.” ifadesini kullandı. Bu açıklama üzerine ülke genelinde hali hazırda var olan üretim ile pazar arasındaki fiyat uçurumunun da engellenmesine yönelik çalışma yapıldığını anlayabiliriz.

Ağbal, MHP Muğla milletvekili Mehmet Erdoğan’ın domatesi örnek vererek üreticiden tüketiciye kadar olan süreçte ürün fiyatının fahiş fiyatlara ulaştığına ilişkin sözlerine de yanıt verdi. Bakan Ağbal “Tarımsal ürünlerin tarlaadan tüketiciye, bahçeden tüketiciye gelişi sırasında haksız kazançların oluşmasıyla ilgili olarak biz de aynı şeyi düşünüyoruz. Burada rekabet eşitsizlikleri, haksız kazançlar varsa bunlarla ilgili gerekli çalışmaları yapacağız. Üretim kanallarında, dağıtım kanallarında, tarım sektöründe ciddi çalışma yapıp bu konudaki özellikle enflasyon üzerinde baskı oluşturan haksız rekabet uygulamalarına son vermeyi planlıyoru.” ifadelerini kullandı.

Sonuç ne olursa olsun, atamalarla ilgili gelecek sayılar ne olursa olsun tarım adına yapılan her önemli çalışmayı canı gönülden destekliyoruz. Bugün atılan her bir adım yarının dünyasına, gelecek nesillerimize sağlıklı tarımsal ürünlerin ulaştırılmasına vesile olacaktır.

2071 + 1000 kişilik atama ile ilgi ilgili haberimizi okumak için tıklayınız.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.