Tarımda Devrim Yaratacak Proje

Bunlara Göz Atmak İster misiniz?

4 Responses

 1. Erhan EMEK dedi ki:

  Tabiki topraksız tarım , üretimde maliyeti düşürebilir. Özellikle kalite konusunda ise geleneksel tarıma göre daha az kimyevi ilaç kullanımından kaynaklanan önemli bir kalite artışı vardır. Bu proje üzerinde önemle durulması gereken bir proje , ama günümüz tarımında ne kadar zaman da işlev görür ya da yaygınlaşır tartışma konusu tabiki.

 2. glrdemir dedi ki:

  evet kesinlikle öyle… zaten daha önceden olmayan yeni geliştirilmiş bir sistemin uygulanması ve belirli bir düzene oturtulması uzun zaman alır.Burada bahsedilen topraksız yetiştiricilik çifçinin uygulayabileceği ya da uygulamak isteyeceği(çünkü bu ancak sera koşullarında mümkün ve maliyeti bir hayli yüksek) bir yetiştiricilik tarzı değil,ancak daha çok kar ve üretim amacıyla uygulanabilir.

 3. hüeseyin aytekin dedi ki:

  Ben turunç limon portakal mandalina tud vb. bitkileri yeni teknikle çelikle üretebiliyorum.100 çelikten ancak 5 tanesi fire veriyor.

 4. yasemin dedi ki:

  Şu anda topraksız tarım yapan yaklaşık 60 kadar işletme var sanırım,giderek de ilgi artıyormuş.Bence de çok iyi bir uygulama …Ama bence devlet üretim çiftliklerinin daha çok uygulama yapması ve çiftçiyi,köylüyü desteklemesi gerekir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.