Belki de Tarımda Devrim

AĞAÇLARDA ANTFRİZ

Prof. Dr. Fevzi Mustafa Ecevit’in yaklaşık 40 sene üzerinde çalıştıktan sonra 2004 yılında patentini aldığı doğal bitki antifrizi, kışın meyve ağaçlarını dondan koruyor.
Doğal bitki antifrizi, Bursa’nın Orhangazi ilçesinde çiftçilere tanıtıldı. Peker Çiftliği’ndeki tanıtım toplantısına Orhangazi Ziraat Odası’nın yanı sıra İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri ile Karamürsel, Gemlik, Yalova ve Altınova’dan gelen çiftçi temsilcileri ve üreticiler katıldı. Prof. Dr. Ecevit, üzerinde 1969 yılından bu yana çalıştığı ilacın, meyve ağaçlarını kışın hava sıcaklığının artıp eksilmesi ile oluşan üşüme veya donma risklerinden koruduğunu, ilacın 2004 yılından bu yana bütün dünyada kullanılmaya başlandığını ve olağanüstü neticeler verdiğini dile getirdi.

Ecevit, Türkçe doğal bitki antifrizi ismini verdikleri “Cropaid NPA” ilacı sayesinde uluslararası birçok ödül aldığını, 2007 yılında İngiltere’de dünyanın en iyi ürünü ödülüne layık görüldüğünü söyledi.

Böylece Erzurumda -35 lere varan sıcaklıklarda muz yetiştirilebilir diye düşünmeden geçemiyor insan.

Üzeyir Özoğul

erzurum anadolu lisesi. 2009 mezunu. 2009 Atatürk Üniversitesi. bahçe bitkileri 1.sınıf öğrencisi. 14.11.1991

You may also like...

3 Responses

 1. gokhan dedi ki:

  pekala bu ürünü hangi şartlarla nerelerden temin edebiliriz

 2. hamdi şener dedi ki:

  kullanmak istesek temini ve içeriğini öğrenmek istiyoruz.

 3. Tarım Ofisi dedi ki:

  Isparta Tarım Ofisi Ürünün Distribütörlüğünü yapmaktadır.
  Tel:0 246 218 77 12 – 0 544 218 77 12

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.