Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınav Sonuçları Açıklandı

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınav Sonuçları Açıklandı


Tarımsal işletme sahiplerinin bilgi, teknik ve yöntemler kosunudaki ihtiyaçlarının ve zamanında ve yeterli düzeyde karşılanması ile ilgili usul ve esasları belirlemek amacıyla Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Düzenlenmesine Dair Yönetmelik 2006 yılında uygulamaya konulmuştur. Yönetmelikte 2010 yıllarında bazı değişiklikler yapılarak merkezi sınav sistemi getirilmiştir

Tarımsal işletme sahiplerinin bilgi, teknik ve yöntemler kosunudaki ihtiyaçlarının ve zamanında ve yeterli düzeyde karşılanması ile ilgili usul ve esasları belirlemek amacıyla Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Düzenlenmesine Dair Yönetmelik 2006 yılında uygulamaya konulmuştur. Yönetmelikte 2010 yıllarında bazı değişiklikler yapılarak merkezi sınav sistemi getirilmiştir.

Yönetmelik kapsamında düzenlenen Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri Uygulama Esasları ile Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı Uygulama Easları, Bakanlık Makamının 28/06/2010 tarih ve 4606b Sayılı Olurları ile yürürlüğe konmuştur.

Yönetmelik ve Uygulama Esasları kapsamında oluşturulan tarımsal yayım ve danışmanlık sistemi içerisinde görev alacak tarım yayımcısı ve tarım danışmanı saysını artırmak ve sertifika vermek üzere Genel Müdürlüğümüzce 10 Nisan 2011 tarihinde saat 10.00 da Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı yapılmıştır. Tarımla ilgili lise, önlisans ve lisans mezunu olup sınava 2.714 kişi katılmış ve 697’si 70 puan ve üzeri alarak başarılı olmuştur.

Soru kitapçığı ve cevap anahtarı için tıklayınız…

 

SINAV SONUÇLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

 

 You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.