Tarım ve Köyişleri Bakanlığı personel alımı takvimi belli oldu

Tarım ve Köyişleri Bakanlığının 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edeceği sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır.

Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2011/7 Tercih Kılavuzunda lisans düzeyinde tercih yapılabilecek sözleşmeli pozisyonlar yer almaktadır.

Kılavuz, 9 Mayıs 2011 tarihinden itibaren ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

Adayların, Kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlardan tercih yapabilmeleri için, 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılmış olan 2010-KPSS Lisans’a girmiş ve KPSSP3 puanının hesaplanmış olması gerekmektedir. Bu puan türünden en az 50 puan almış olanlar tercih yapabileceklerdir. (Bazı kadroları tercih edebilmek için en az 60, bazı kadroları tercih edebilmek için de en az 70 puan alınmış olunması gerekmektedir. Bu kadrolar Kılavuzda ayrıntılı olarak belirtilecektir.)

Adaylar tercihlerini, 9-17 Mayıs 2011 tarihleri arasında kılavuzda yer alan kurallara göre, internet üzerinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

KPSS-2011/7 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ilediğer kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli personel olarak çalışanlardan bu yerleştirmede tercih yapamayacak olanlarla ilgili bir duyuru bulunmaktadır. Duyuruya aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 10-11 Temmuz 2010 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (2010 – KPSS lisans ) sonuçlarına göre, Bakanlığımız taşra teşkilatında ihtiyaç duyulan yerlerde (kuruluş/köy/beldelerde) istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli Mühendis, Veteriner Hekim, Biyolog, Kimyager alınacaktır. Tercihler yapılmadan önce, aşağıdaki koşulların dikkatle incelenmesi gerekmektedir.

Bu konu ile ilgili;

Bakanlığımız Personel Genel Müdürlüğünün konu ile ilgili İlanı için tıklayınız: ilan

Bakanlığımız Personel Genel Müdürlüğünün konu ile ilgili Duyurusu için tıklayınız: duyuru

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Duyurusu

You may also like...

19 Responses

 1. betül dedi ki:

  SADECE LİSANS MI ÖNLİSANS ALINMAYACAK MI ?

 2. Evet, lisans düzeyinde tercih yapabilcektir yazıyor.

 3. tuğba dedi ki:

  neden önlisans mezunu biz teknikerlerin şansı bu kadar düşük.bakanlık ne zaman duyacak sesimizi.madem talep yok kapatsınlar o zaman.

 4. zeyno dedi ki:

  tarım bakanlığı nezaman ön lisansların sesini duyduki de şimdi duysun

 5. kenan dedi ki:

  bizler boşa okuduk sekreterlik bile okusak bundan daha çok şansımız olurdu artık duy sesimizi sayın bakanım

 6. isyankar dedi ki:

  biz de bu ülkenin evladıyız neden insanca calısmak bizimde hakkımız değil her yerde önümüze tas konuyor yeter artık

 7. isyankar dedi ki:

  madem ön lisans düzeyinde alım olmuyor hıc bize nıye okutuyor devlet bu bölümü kapatsınlar o halde

 8. yeter artık dedi ki:

  bölüm değiştirin arkadaşlar tarım bakanlıgından hayır yok ben ole yapcam

 9. SU dedi ki:

  LANET EDİYORUM BÖYLE YAPANLARA MADEM ÖNLİSANS TARLA BİTKİLERİ ALMIYOSUN NİYE AÇIYON BU BÖLÜMÜ YAZIKLAR OLSUN ALLAH BELANIZI VERSİN ŞUNUN ALDIGINA BAK YA DELİRMEK ELDEN DEGİL KAMERAMAN SOSYOLOG MÜHENDİS BAŞKA Bİ ŞEY YOK BİZ NE OLACAZ BİZİ DİRİ DİRİ GÖMÜYONUZ KENDİMİZİMİ ÖLDÜRELİM NE YAPALIM CANIMIZI ADADIK BU İŞİ NE OLACAK BU İŞİN SONU TEKNİKER ALIMI NEDEN OLMUYOR GERÇİ BAKANLAR ONAYLAMIYOMUŞ AHİRETTE MEHDİ EKERLE HESAPLAŞACAZ

 10. SU dedi ki:

  LANETLER TEKNİKER ALMIYO BAKANLAR ONAYLAMIYOR GİDİYOR KAMERAMAN SOSYOLOG MÜHENDİS ALIYO TEKNİKER ALIMINI 10 YIL ÖNCE YAPMIŞ BİZ ÖLELİM O ZAMAN SESİMİZİ DUYAN YOK

 11. SU dedi ki:

  NEDEN TEKNİKER ALIMIN OLMUYO

 12. MESUT dedi ki:

  GERÇEKTEN ÖYLE ARKADŞLAR ÖNLİSANSTAN BİR TANE ELAMAN ALMIYOLAR HEPİMİZ BİR GÜN BAKANLIK ÖNÜNDE ÖRGÜTLENİP SESİMİZİ DUYURMAMIZ GEREKLİ BUNUN ÇALIŞMALARINI YAPMAMIZ LAZIM GEREĞİDİR HERKESİN DİKKATİNE…….

 13. biçare_m dedi ki:

  arkadaşlar merb ben hayvan yetış. ve sağlığı teknıkerıyım. ya bızler çok sesiz ve ılgısızsız gelın hep beraber sesımızı duyuralım ankarada toplanıp gereken ne varsa yapalım yoksa kımsenın bıze gelınde sıze iş verelım demelerını bekleyemelim. saygılarımlaa

 14. mustafa dedi ki:

  Mesut kardeşim örgütlensek ne yazar. Tekder bu konuda çok çaba gösterdi ama fayda etmiyor. Adamlar çatır çatır teknisyen alıyor, tekniker alımına gelince herkes suspus oluyor. Ben Veteriner Sağlık Teknikeriyim, memur yapmasınlar kardeşim anladık onu diyelim, ama nedense 2003 yılına kadar Suni Tohumlama yapabilen teknikerlere şuan Tohumlama yetkisi verilmiyor. Üstelik halen teknisyenler tohumlama yapabiliyor.Kardeşim madem istihdam alanı açmayacaksın kapat bölümü millet boşa parasını vaktini harcamasın, şimdi ben resmen iki yıl boşa okudum, atamam yok yetkim yok. Sizce bu kanun düzenlemelerinde artniyet aramam yanlış mı?….

 15. gökhan dedi ki:

  yapacak bişe yok herkes işine bakcak bizi almazlar boşa heves hepsi dedikodu sözde her merkez köye bir mühendis 3 teknıker alıyoladı umut vadedip oy toplama kampanyasından baska bişe deil bunlar….

 16. yüksel dedi ki:

  bizler boşuna okuduk demekki

 17. MEHMET dedi ki:

  BİZZZZZZZZZZ BOŞUNAMI ZİRAAT OKUDUK HİÇ OLMAZSA BİRAZ ALIM YAPIN YA ÖNLİSANS OLARAKönlisansların lise kadar deyeri yok valla hiç itfeye eri alınıyo 25ANE LİSE 24TANE LİSANS 8TANEDE ÖNLİSAN ALINIYO BİZ BOSUNAMI OKUYORUZ BİZE YAZIKKKKKK YAAAAA

 18. MEHMET dedi ki:

  BENDE OYUZDEN OKUDUM ZİRAAT HER KÖYE Bİ MUHENDİS 3 TEKNIKER ALACAKLAR DİEEEE

 19. gizemli dedi ki:

  organik tarım teknikeriyim ancak ne devlette ne özelde alım yok!!! almayacaklarsa kapatsınlar o zaman bu bölümü. elemen alanlar da zaten en az 5 sene tecrübe istiyo. türkiyede organik tarım bölümü 3 senedir varken nası oluyo da 5 sene deneyim aranıyo nlamıyorum. bu iş kavağa çıkıp da elma aramaya benziyo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.