Sıra Geldi Çiçek Genlerine

Bir çoğumuz için sevgimizi göstermenin bir göstergesidir çiçekler. Özel günlerde veya herhangi bir günde sevdiklerimiz için en güzel hediyelerden birisidir.

Günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte bitki genlerinin değiştirilmesiyle ilgili her şey yazılıp çiziliyor. GDO nedir, GDO ne zamandan beri hayatımızda , yediğimiz ürünleri ne kadar iyi tanıyoruz…

Bu konunun çiçeklerle ne ilgisi var dediğinizi duyar gibiyim. Amerikalı bilim adamları, bitkilerin genleriyle oynanarak , herhangi bir çiçeğe sahip olmadığı bir kokuyu vermenin veya sahip olduğu kokunun hafifleştirilmesinin mümkün olduğunu açıkladı.

Florida Üniversitesi’nden tarım profesörü David Clark, çiçeklerin kokusunu belirleyen kimyasal esansların genlerini keşfederek çiçek kokularının değiştirilebileceğini veya çiçekleri kokusuz hale getirebileceklerini açıkladı.

Clark ve ekibi 10 yılı aşan araştırmalarında gülyağının parfüm geninin domatese tat veren genle aynı gen olduğunu fark ettiler.

Clark ve ekibi daha sonra bu genleri kullanarak daha iyi kokan güller ve daha güzel tat veren domatesler yetiştirdiler.

Hayatımızın her noktasına hızla enjekte olmaya başlayan GDO’lu (Genetiği değiştirilmiş organizmalar) ürünler bakalım önümüze gelecek günlerde daha neler çıkaracak.

Her şeyin doğal olması değil midir oysa ki güzel olan?

You may also like...

2 Responses

  1. Byrain dedi ki:

    cok güzel olmus ellerine saglık kardesim…iyi calısmalar dilegi ile başarılar dilerim.

  2. esmer dedi ki:

    sizi destekliyorum
    ben de gdo-lu besinlerin aleyhineyim
    dogaya mudahile edilmemeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.