Safran

Bunlara Göz Atmak İster misiniz?

5 Responses

 1. Hakan YAZAR dedi ki:

  Altan ellerine sağlık. Son zamanlarda yeni yeni anlaşılmaya başlandı safranın asıl değeri. Güneydoğu Anadolu bölgesinde safran için tarım desteği sağlanıyor önemli oranda. Umarım ileride hak ettiği yere de ulaşır bu bitkinin yetiştirilmesi. Zira kilosu $100.000 civarında olan bir bitki.

 2. Altan dedi ki:

  İnşallah Hakan.Ve hatta ziraat bakımından önemli bir yerde olmamızı ülkemiz kendini daha da geliştirerek iyi bir yol katetmesini diliyorum.

 3. yakup dedi ki:

  Benim de araştırdığım kadarıyla Safranbolû’da 1-2 köyde toplam 3kg kadar üretim var. Güneydoğu’da ŞAnlıurfa başta olmak üzere yeni yeni üretimi başlandı. Osmanlı İmparatorluğu döneminde İngiltereye sanırım 1 ton civarında satılmış. Bu da Türkiye’nin ürettiği en yüksek rekolte. Dünyada en çok İran üretiyor. Sanırım 90 ton civarında. Fiyat da 100.000 dolar değil 8000 TL. Ve de Safranbolu İlçe tarım müdürüyle görüştüğüm kadarıyla eğer çok çok üretmeyecekseniz uğraşmayın diyor. Zira Türkiyede yaygın bir üretimi olmadığı için satmakta zorlanırsınız. Hem de çok uğraş gerektiren bir iş.

 4. VOLKAN EROL dedi ki:

  SLM ARKADAŞLAR ELIMDE 100 GRAM SFRAN VAR TOHUMU FELAN DEGIL KENDISI ALMAK ISTEYEN OLURSA DAHA FAZLA TEDARIK EDEBILIRIM 90 GRAMI 700 TL ISTEYEN VARSA e-mail:volkan_erl@hotmail.com IRTIBAT NO:0544 936 20 77

 5. volkan dedi ki:

  arkadaslar bu msn ve tel no bana aıt lutfen mesaj atmayalım tanıdık biri yanlıslıkla vermıs galıba volkan_erl@hotmail.com tesekkurler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.