Ziraat Bankası, yeni şubelerine 2 bin 500 personel alıyor

Türkiye Ziraat Bankası, Genel Müdürü Can Akın Çağlar, 7 yıldır banka olarak kar rekortmeni olduklarını ifade ederek, bu sene de aynı başarıyı göstereceklerini iddia etti. Çağlar, önümüzdeki yıl daha iyi bankacılık hizmeti verebilmek için emekli olanların yerine ve yeni açılan şubelerde istihdam edilmek üzere 2 bin 500 personel alacaklarını ifade etti.

Bir dizi açılış ve temaslarda bulunmak üzere Sivas’a gelen Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Karslı ile Banka Genel Müdürü Can Akın Çağlar, sabah kahvaltısında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Burada bankacılık faaliyetlerini anlatan Genel Müdür Çağlar, 147 yıldır bankacılık alanında özellikle Anadolu kentlerinde önemli atılımlar yaptıklarını açıkladı.

Son yıllarda ise çağdaş bankacılığa geçiş ve şube güçlendirmeleri yaptıklarını ifade eden Çağlar, son 7 yıldır Ziraat Bankası’nın kar rekortmeni olduğunu hatırlattı. Bu sene de aynı rekoru elde edeceklerini belirten Çağlar, “Sektörsel büyüme rakamlarının altında kalmayı başarısızlık sayarız.” dedi. Türkiye’nin ekonomik krize rağmen ışıltısını kaybetmediğini vurgulayan Genel Müdür Can Akın Çağlar, istihdama yönelik banka olarak 2011 yılı içinde 2 bin 500 personel alacaklarını açıkladı. Çağlar, yeni personellerin emekli olanların yerine ve yeni açılan şubelerde istihdam edileceğini kaydetti.

Gazetecilerin sorularını da cevaplayan Çağlar, Ziraat Bankası’nın halka arzı konusunda çalışmaların sürdüğünü söyledi. Kamu bankalarının da çağdaş bankacılık anlamında halka arzının gerekliliğine vurgu yapan Çağlar, blok satışların olmasını şimdilik beklemediklerini kaydetti. Çağlar, “Blok satışı beklemiyoruz. Tabi ki buna hükümet karar verir.” diye konuştu.

Sivas’ın sektörel anlamda neyle ön plana çıkması gerektiği yönünde bir soruya da Genel Müdür Can Akın Çağlar, bu kentte tarım ve hayvancılığın asla göz ardı edilmemesi gerektiğini belirtti.

“Yapılan sektörel araştırmalara göre Sivas’ta tarım, hayvancılık ve turizm ön plana çıkıyor” diyen Çağlar, “Coğrafi konumu açısından Sivas tarım ve hayvancılık alanında gelişmeye müsait illerden birisi. Kentte hiç kimyasal gübre görmemiş bakir topraklar olduğunu okumuştum. O nedenle kent insanı tarım ve hayvancılığı göz ardı etmemeli. Bu sektörlerin ‘tarladan tabağa’ anlayışıyla her alanında yatırımlar yapılmalı. Bunun olabilmesi için de Sivas’ta girişimcilik ruhunun geliştirilmesi gerekiyor.” diye konuştu.

Can Akın Çağlar, kentteki girişimcilik ruhunun zayıflığını da Kayseri örneğini vererek anlattı. Kayseri’den vatandaşların yanlarında getirdikleri projelere kredi almak için kendilerini ziyarete geldiklerini belirten Çağlar, “Sivaslılar ise oğluna ya da kızına iş istemek için geliyor. Ama bu son yıllarda değişmeye başladı.” dedi.

Sivas’a çağrı merkezi kurup kurmayacakları konusunda bir soru üzerine de Çağlar, konuyu şartlar içinde değerlendireceklerini sözlerine ekledi.

You may also like...

1 Response

  1. aysun dedi ki:

    2 yılık önlisans gıda teknoloji mezunuyum kpss den 65 puan aldım.sizinlen çalışmaktan memnuniyet duyarım saygılarımlan…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.