Yozgat Tarım Fuarı Bugün Başladı

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile Ziraat Odası tarafından organize edilen 2.Yozgat Tarım Fuarı bugün açıldı.
Yozgat TSO Başkanı Metin Özışık, 21-24 Nisan tarihleri arasında Yozgat’ta 2.Tarım Fuarı düzenlediklerini ve tüm hazırlıkların tamamlandığını belirterek, “Fuarımıza 22 Yozgat’tan 76’sı il dışından olmak üzere toplam 98 firma katılmaktadır. Geçen yıl 23 Eylül’de yine Ziraat odamızla ortaklaşa düzenlediğimiz 1. Tarım Fuarı büyük ilgi görmüştü. İnşallah aynı yoğunluğu bu fuarımızda da yaşayacağız” dedi.
Yozgat’ın, tarım ve hayvancılık yönünden büyük bir potansiyele sahip olduğunu vurgulayan Özışık, “Çiftçilerimiz, imkansızlıklardan dolayı diğer illerde düzenlenen fuarlara gidemiyor, dolayısıyla teknolojiyi de yakından takip edemiyor. Bunun için teknolojik gelişmeleri, modern tarım alet ve ekipmanlarını ilimize getirerek, çiftçimizin bilgisine sunuyoruz. 21-24 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek ve 21 Nisan saat 13.00’de açılışını yapacağımız Tarım Fuarına tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum” diye konuştu.
Fuarların başarılı ve ileriki zamanlarda yenilerinin düzenlenmesi için desteğe ihtiyaç bulunduğunu ifade eden Başkan Özışık, “Fuara ne kadar fazla insan gelirse o kadar iyi olacaktır. Bunun içinde ilçelerde ziraat odası ve ticaret ve sanayi odalarının bunu desteklemesi ilçelerdeki çiftçilerimizin Yozgat’a gelmeleri konusunda destek vermelerini bekliyoruz” dedi.

You may also like...

1 Response

  1. HASAN dedi ki:

    bol kazançlı cok bereketli bir yıl dileğiyle hayırlı fuarlar yozgata ben sarıkaya dan katılıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.