Lahana Mühendisi Ha!!!

Bunlara Göz Atmak İster misiniz?

3 Responses

 1. nhn dedi ki:

  Bu sadece basit bir espri, benim ailemde, dedem, babam ve ben olmak üzere 3 kuşaktır ziraat mühendisiyiz ve bu espri bizim evimizde de sık sık yapılır. Bence bunu bir aşağılama olarak algılamamalısınız.
  Ayrıca o senaristi özel olarak tebrik etmek gerekir bence, ziraat mühendislerinin büyük bir sorununa değiniyor, sizin hiç iş bulamayınca polis olan tanıdığınız yok mu Hakan bey?
  Bizlerin sesini, sorununu bir şekilde gündeme getirmiş olan birine neden bu şekilde saldırıyorsunuz?
  Tabi ki birisi Ziraat Mühendisliğine, “Lahana mühendisi” dediğinde aşağılamış gibi görünüyor olabilir fakat, benim görüşüm, bu dizide durum böyle değil.
  Bence tekrar düşünün.

 2. Hakan YAZAR dedi ki:

  Benim görüşüm de şu sayın Nhn, doktorlara “Baytar” yani kaba tabirle hayvan doktoru, atom mühendislerine “Atom karınca”, ziraat mühendislerine de “Lahana Mühendisi” diyen geçmişimizi bi kenara bırakıp geleceğe bakmak. Bence bu bizim mesleğimiz açısından küçük düşürücü bir durum. Öyle ki bu ülkede sadece iş bilmeyen olarak tabir ettiğimiz ziraat mühendisleri ki bunlar üniversite okumuş olmak için okumuş olan kişiler işsiz kalıyorlar. Bu artık bilinen bir gerçek ve ben mesleğimle mesleğimizle bu şekilde alay edilmesini hazmedemiyorum.

  Bu sizin görüşünüz elbette saygı duyarım ama benim görüşüm de şu gelecekte inanılmaz öneme sahip olacak olan bu mesleğin her ne şekilde olursa olsun küçük düşürülmesini istemiyorum. Saygılarımla…

 3. NUR dedi ki:

  Bana kalırsa bu tepkisel yorumları direkt Behzat ç.isimli dizi ajansına yollamalıyız…Aksi takdirde haklı tepkimiz bir yön bulamayacaktır….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.