Karadeniz Tarım Hayvancılık ve Balıkçılık Fuarı

2. Trabzon İpekyolu İşadamları Zirvesi ile eş zamanlı olarak Trabzon Dünya Ticaret Merkezinde organize edilen, Karadeniz Tarım Hayvancılık ve Balıkçılık Fuarı’nın açılış törenine Bakan Yazıcı’nın yanı sıra Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan ile çok sayıda davetli katıldı.

Devlet Bakanı Yazıcı, açılışta yaptığı konuşmada, tarımın çok önemli olduğunu belirterek, “Tarım açısından gündemimiz çok çeşitli, eminim ki bu desteklerle tarımda da çok iyi bir yere geleceğiz” dedi.

Tarım desteğinin özellikle organik tarım bakımından önemli olduğunu ifade eden Yazıcı, “İnsanımızın ufku açık, vizyon sahibi. İnanıyorum ki organik tarım alanında da çok iyi işler gerçekleştirilecek. Şimdiden bütün müteşebbisleri kutluyorum” diye konuştu.

Bakan Yazıcı ve protokol üyeleri kurdele kestikten sonra fuarı gezdiler. Halk oyunları ekibinin gösterisini izleyen Bakan Yazıcı, daha sonra ÇAYKUR standını ziyaret ederek görevlilerle ve vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Trabzon’da 23-30 Temmuz 2011’de gerçekleştirilecek Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları’nın (EYOF) Genel Koordinatörü Nihat Doker, Bakan Yazıcı’ya EYOF’u tanıtan albüm hediye etti. Bakan Yazıcı, oyunların maskotu olan hamsi ile fotoğraf çektirdikten sonra fuardan ayrıldı.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.