Hasyurt Tarım Fuarı 20-23 Nisan Tarihlerinde Antalya’da


Hasyurt Tarım Fuarı, bu yıl 20. kez üreticilerle tüketiciyi buluşturuyor. 20- 23 Nisan tarihleri arasında açık kalacak fuar alanında ayrılan tüm stantlar doldu.

Antalya’nın Finike ilçesinde düzenlenen Hasyurt Tarım Fuarı, bu yıl 20. kez üreticilerle tüketiciyi buluşturuyor. 20- 23 Nisan tarihleri arasında açık kalacak fuar alanında ayrılan tüm stantlar doldu.

Hasyurt Belediye Başkanı Muammer Genç, 92 katılımcı firmanın 170 stantta ürünlerini sergileme imkanı bulacağını belirtti. Genç, “Tohum, bitki besleme, fide, tarım aletleri, tarım ilaçları, ilaçlama makineleri, traktörler, damlama sulama, sera ısıtma makineleri, plastik sera örtüleri, organik toprak düzenleyicileri, organik ilaçlar, bitkisel sağlık ürünleri, tarımsal yayın organları gibi ürünler stantlarımızda sergilenecek. ” dedi.

Finike Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan öncülüğünde çalışmalara devam ettiklerini ifade eden Başkan Genç, Antalya’nın doğu ve batısındaki tüm ilçelerdeki belediye başkanları, ziraat odası başkanlarını ve tarım ilçe müdürlüklerini ziyaret ederek fuara davet ettiklerini belirtti. Demre ve Kumluca’da da muhtarlarla bir araya geldiklerini ifade etti.

Basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya gelen organizasyon yetkilileri, fuar çalışmaları hakkında bilgi verdi. Finike Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Kumluca Kaymakamı Salih Işık, Demre Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ve Hasyurt Belediye Başkanı Muammer Genç gazetecilerin sorularını cevapladı. Her sene bir önceki seneye göre ilgi ve talebin giderek arttığını müşahade ettiklerini belirten Görgülüarslan, imkansızlıklar içerisinde takdire şayan bir çalışma yürütüldüğünü vurguladı. Finike Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, “20. Hasyurt Tarım Fuarı aranan bir fuar haline geldi. 18 ve 19. fuarlar da benim dönemde yapıldı. Geçmiş fuarlara bakınca talep yoğunluğu her yıl artmaktadır. Fuarın tanıtımı için ilgili tüm kurum ve kuruluşlara gidildi. Burada emeği geçenlere teşekkür ediyorum. ” diye konuştu.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.