Genç Çiftçi’ye Hibe Desteği Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

genc-ciftcilere 30 bin hibe ne zaman aciklanacak
Genç Çiftçilere yönelik verilecek olan hibe desteği ne zaman açıklanacak? Proje Desteği Almaya Hak Kazananların Listesi Ne Zaman Açıklanacak? Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından genç çiftçileri piyasaya kazandırmak ve tarım desteklemelerinde bulunmak için 30 Bin Tl ye kadar hibe desteği sağlandı. Hibe desteği için başvurular 13 Nisan-12 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşmişti.

Genç Çiftçi Hibe Destek Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Genç çiftçilere yönelik yapılacak olan hibe desteğinin sonucunun 4 ile 10 Haziran tarihleri arasında açıklanması bekleniyor. Başvuru sonucuna sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Rekor Sayıda Başvuru Olmuştu

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik konu ile ilgili yaptığı açıklamasında, Genç Çiftçi projesine yaklaşık olarak 370 bin civarında başvurunun olduğu ve bunların arasından seçilecek olan projelere destek verileceğini açıkladı. Söz konusu projeye başvuranlardan 5 bin civarındaki genç bitkisel üretim projeleri için geri kalanların çoğunun ise hayvansal projeler için destek başvurusunda bulundu.

Dolandırıcılara Dikkat!!

Amasya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müdürü Lokman Gültekin, genç çiftçi projesi kapsamında 30 bin TL hibe verilmesiyle ilgili olarak projeye müracaat işlemlerinde belirli bir ücret karşılığında kazanma garantisi vaat eden kişi ve firmalara itibar edilmemesi uyarısında bulundu.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen genç çiftçi projelerinin desteklenmesinde 30 bin TL hibe verilmesiyle ilgili olarak yapılacak olan müracaat işlemlerinde belirli bir ücret karşılığında kazanma garantisi vaat eden kişi ve firmaların olduğu yönünde duyumlar alındığını belirten Lokman Gültekin, “Bakanlığımız ile il ve ilçe müdürlüklerimizin bu yönde bağlantılı olduğu herhangi bir firma bulunmamakta olup, bu tür dolandırıcılara itibar edilmemesi önemle duyurulur” açıklamalarını yaptı.
Lokman Gültekin, “Bu tür bir uygulama ile karşılaşan kişilerin zaman kaybetmeden güvenlik birimlerini ve adli mercileri bilgilendirmeleri gerekmektedir” dedi.

Kaynak: 5haber.com

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.