Domates Yetiştiriciliği

Bunlara Göz Atmak İster misiniz?

13 Responses

 1. ZAHID dedi ki:

  SALAMALEYKUM BEN AZERBAYCANDAN RASIZ EDIYORUM BIZE BURDA DOMATEZ HIYAR SERASI LAZIMDA NASIL SIZE ULASA BILIRIM M-AGENT FILAN KONUSA BILIRMIYIZ YANI

 2. durmuş aka dedi ki:

  domates deki virüsün(çiftçi deyimiyle pürüzün) çözümü var.önemli olan tohumların genleriyle oynanmasın ve fusarium a çözümü bulunsun.

 3. vildan dedi ki:

  peki seranızda yapılan üretimin yurt dişına yooluyolarmı yada yurt dısı ile bağlantılımı sera sahibi. ben yurt dısında staj yapmka istiorum bu yıl bana oneribileceniz bir işletme varmı

 4. Hakan YAZAR dedi ki:

  Merhabalar, elbette domateslerin bir çoğu direkt olarak yurt dışına gönderiliyor. Bunu şahsi olarak sera sahipleri yapamıyor fakat komisyonevleri yardımıyla bunu gerçekleştirebiliyorlar. Eğer halen okumaktaysanız yurt dışı stajı için sınava girebilirsiniz. Benim şahsi görüşüm İspanya veya İtalya size uygun olacaktır. Çünkü iklimi Akdeniz İklim’yle çok benzer. Eğer sera ve teknoloji açısından gelişmiş bir yer istiyorsaniz Almanya veya Hollanda’yı tavsiye ederim. Tarımsal teknolojileri oldukça gelişmiş ülkeler.

 5. üzeyir dedi ki:

  bestona domates sin dökülme sorunu nasıl gidere bilirim

 6. fuat yıldız dedi ki:

  mrb fethiye kumluova beldesinde yaşıyorum bu yıl seralarımda 2 dönüm bestona ceşidi yaptım ama şuana kadar açıkcası pekde memnun değilim hasata 15 gün oldu başlayalı sorun meyvelerin dökülmesi meyve kendiğinden dökülüyor acaba soruna nasıl bir cözüm bulabiliriz ilgilerinize tşk kolay gelsin .

 7. serdar dedi ki:

  Merhabalar topraksız tarımda serada domates yetiştirmek güzel, fakat benim öğrenmek istediğim, açık sahada da topraksız tarım ile serasız domates yetiştirilebilinirmi?

 8. hasan aytar dedi ki:

  slm.6.5 dönüm seram var hepsine bestona ektim ektiğime pişman olum 1. ve 5. salkıları arasını topluyorum hala dökülüyor ne yapabiliriz bir çaresi varsa bizimle paylaşırmısınız teşekkürler.

 9. Seymur dedi ki:

  meraba. men azerbaycandan yaziram. menim seramda yetiwmemish domateslerr dokulur. bunun sebebini bilen varni ve nasil onleye bilirim?

 10. Hakan YAZAR dedi ki:

  Nasıl bir dökülme bu? Fotoğraflarıyla beraber yayınlarsanız daha iyi bilgi verebilirim size.

 11. habip özen dedi ki:

  seracılıkta ilk deneyimim şu anda domatez ve salata var meyvede bundan sonra ne yapmam gerekiyor gübreleme konusunda ve bakımı yardımcı olursanasın sevinirim saygılar sunuyorum

 12. hasim kaan dedi ki:

  bende kombassan holdingden arami alirsam dometecilik yaacagim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.