Bitki Koruma Ürünleri Bayilik Veya Toptancılık İzin Belgesi Sınavı 2011

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nca 9 Ekim’de Ankara’da yapılacak olan “Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancılık İzin Belgesi” sınavı başvuruları 25 Ağustos’ta sona eriyor.

Konuyla ilgili olarak Aydın Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Ülkemizde bitki koruma ürünlerinin toptan ve perakende olarak satışında kimlerin yetkili olduğu, bayi veya toptancıların sorumlulukları, depolanması ve satışlarının kontrolü ile ilgili usul ve esaslar, “Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması ile Depolanması Hakkındaki Yönetmeliğin 6. maddesinde” belirtilmektedir.

İlgili yönetmelik gereği Tarım ve Köyişleri Bakanlığı veya Milli Eğitim Bakanlığınca yılda bir kez yapılacak olan sınavda 100 tam puan üzerinden 70 ve üzeri puan almak gerekmektedir. Yönetmelikte bahsi geçen sınavla ilgili olarak Milli Eğitim bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucunda sınavın Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 09 Ekim 2011 tarihinde Ankara’da yapılması kararlaştırılmıştır.

Bu nedenle, 09 Ekim 2011 tarihinde Ankara da yapılacak olan Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancılık İzin Belgesi sınavına girecek kişilerin aşağıda belirtilen evraklarla birlikte İl Tarım Müdürlüğümüze 25 Ağustos 2011 tarihi mesai bitimine kadar şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Söz konusu sınav hakkında geniş bilgi almak için İl Tarım Müdürlükleri, Bitki Koruma Şube Müdürlüğüne başvurulması gerekmektedir.

 

You may also like...

16 Responses

 1. berkan dedi ki:

  selamlar,bu sınavda geçen sene başarılı olup hak kazananlar her sene tekrar bu sınava girmek zorundamı böyl bir duyum aldım bilen arkaşlardan yorumlarını bekliyorum teşekkürler….

 2. ŞAKİR dedi ki:

  Arkadaşım bu sınava heryıl girmeye gerek yok.benim de bu sınavda başarılı olmuş ve belgesini almışbir bitki korumacı veya ziraat teknikerine ihtiyacım bulunmaktadır.çevrende böyle biri varsa bilgi vermeni ve bu arkadaşada iş bulmuş olursun.ben siirt ten yazıyorum arkadaşın burda kalmasına gerek yok diplomada kulanması yeter.bana dönersen sevinirim.

 3. ŞAKİR dedi ki:

  irtibat tel 535 370 35 42

 4. çelik dedi ki:

  şakir arkadaşım burda kalmasına gerek yok demışsın. böyle bışey mümkün değil bayılık ruhsatı sahip şahıs bayide devamlı durmak zorundadır. tabı sorumluluk sızden cıkıyor butun sorumluluk ruhsat sahıbınde habersızce recetesız ılaç satın ondan sonra cezası ruhsat sahıbıne patlasın. lütfen böyle sıtelerde gereksız iş teklıflerınde bulunmayın.

 5. mahmut dedi ki:

  9 ekimde yapılacak olan bu sınavı, sonbaharda yapılacak olan üds ile aynı güne koymuşlar.

 6. yasemin dedi ki:

  ya üds sınavıyla aynı gün bi güne 2 sınav konulması yasal değil bakanlığa dilekçe yazsak faydası olur mu arkadaşlar?

 7. erdem1975 dedi ki:

  arkadaş bu ne biçim iş.geçen sene iki yıllık mezunlar 60 puanla bu belgeyi aldılar.biz ziraat mühendislerine 70 puan bu nasıl adalet….bakanılğın bu işe bir el atması lazım.neden ankara hakkarideki adamda edirneki artvin aydın hepsi ankaraya gidecek……hem masraf hemde yorgunculuk…

 8. erdem tektürk dedi ki:

  geçen sene 2 yıllık arkadaşlar 60 puan la belgeyi aldılar biz ziraat mühendislerine 70 puan 60 puana düşmesi lazım…

 9. Berkay BET dedi ki:

  Berkay BET
  BAYİLİK VE TOPTANCILIK BELGEM KİRALIKTIR
  BİTKİ KORUMA ÜRÜNLERİ BAYİLİK VE TOPTANCILIK BELGEM KİRALIKTIR
  TEL:05072340022

 10. yalçın dedi ki:

  merhaba arkadaşlar bu bayilik işi nasıl bir iştir . Para kazandırıyor mu? Kar marjı nedir yapılan ciro nedir. Bide bu sınava çalışmak için kaynak varmıdır.

 11. züleyha dedi ki:

  Memlekette bu kadar ziraat mühendisi var iken eczacılar niçin bu sınava giriyor?Bir anlayabilsem……

 12. öznur dedi ki:

  ziraat teknikeriyim diplomamı kiralamak istiyorum.
  nyclup_81@hotmail.com

 13. huseyin dedi ki:

  merhaba arkadaşlar bitki koruma ürünleri bayilik belgesi kiralamak istiyorum.tlf 538 98876 51

 14. çağdaş dedi ki:

  BITKI KORUMA MEZUNUYUM. TARIMSAL YAYIM VE DANISMANLIK BELGEMI KIRALAMAK ISTIYORUM.
  TLF 0534 738 6944

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.