3. Tarım ve İnsan Fotograf Yarışması Sonuçlandı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiği Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. Yarışmada dereceye girenler jüri üyeleri tarafından kamuoyuyla paylaşıldı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen fotoğraf yarışmasının sonuçlarını Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Yayın Dairesi Başkanı Recep Tezgel açıkladı. Bu yıl üçüncüsünün düzenlendiğini söyleyen Tezgel, “Yarışma çok ince ve sık incelemeyle sonuçlandı.” dedi. Yarışmanın jüri üyeliklerini, Yayın dairesi Başkanı Recep Tezgel, Türkiye’de fotoğrafçılık alanında tek devlet sanatçısı olan Ozan Sağdıç, Hacettepe öğretim üyesi Mehmet Arslan Güven, Uluslararası Savaş Fotoğrafçısı Coşkun Aral, Denizbank Kültür ve Araştırma Danışmanı Serhat Kaymas ile Yayın Dairesi Başkanlığı Programlama Şube Müdürü Ali Metin yaptı.

 

Ekim ayında Ankara’da düzenlenecek ödül töreniyle ödül kazananların kamuoyuna tanıtılacağını kaydeden Tezgel, “Yarışmaya en büyük katılım 44 katılımcıyla Ankara oldu. En genç yarışmacı 8 yaşında ki Damla Zaimoğlu olurken en yaşlı katılımcı da 1928 doğumlu Emin Hakarar oldu. 81 ilin 70’inde katılım sağlanarak, Türkiye çapında yapılan en geniş katılımlı yarışmalardan biri gerçekleşmiş oldu.” diye konuştu.

 

Seçici kurul olarak çok güç bir durum olduğuna dikkat çeken fotoğraf sanatçısı Ozan Sağdıç ise, “Bu yarışma türk fotoğrafçılığı bakımından bir kilometre taşıdır. Ödül kazanlara hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.