• Merkezin Amaçları

  line

  POZMER - Pozantı Tarımsal Araştırma ve Uygulama Merkezi

  Çukurova Bölgesinin yüksek yerlerinde, özellikle meyve, sebze ve bağ yetiştirmek ve buna paralel olarak tarla bitkileri ile doğal flora potansiyelini canlandırmak, bu yörelere sulama, gübreleme, hastalık ve zararlılarla savaş konularında modern teknikleri uygulamak, buralarda yüksek verimli, hastalık ve zararlılara dayanıklı...
  read more
  slider image
 • Anadoluda Meyvecilik

  line
  Pozantı Tarımsal Araştırma ve Uygulama Merkezi bulunduğu rakım (1100m.) bakımından ülkemizin benzer yükseklik ve iklimlerine uyabilecek meyve tür ve çeşitleri ile ilgili geliştirme ve uygulamalı çalışmalar yapmaktadır.
  read more
  slider image
 • Subtropik Meyvecilik

  line

  Subtropik Bölgelerde Yetiştiricilik

  İtalya’dan İthal Edilerek Adana’daki POZMER Alanına Dikilen Şeftali, Nektarin Elma, Kaysı, Kiraz ve Japon Grubu Erik Çeşitleri (Adana)
  read more
  slider image

Çukurova Üniversitesine bağlı olarak 1993 yılında kurulan Pozantı Tarımsal Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin amacı; sulama, gübreleme, hastalık ve zararlılarla savaş konularında modern teknikleri uygulamak, buralarda yüksek verimli, hastalık ve zararlılara dayanıklı, iç ve dış pazarların istediği yüksek kaliteli tür ve çeşitleri yetiştirmektir.

Adana’ya 110 kilometre uzaklıkta ve 1100 metre yükseklikteki 1000 dekarlık alanda kurulu bulunan POZMER mevcut çalışmalarını 550 dekarlık sulanabilen alanda yürüterek bilimin imkanlarını yetiştiricilerin hizmetine sunuyor.

home title

Cincopa WordPress plugin

line
footer
Pozmer | sitemap | rss | Bahçe Bitkileri |                                                                                                                                                                                                               Webmaster: bskoc